2 Niedziela ZWYKŁA, 16.01.2022 oraz Intencje Różańca na STYCZEŃ

Intencje Różańca na miesiąc: STYCZEŃ

– powszechna – Aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.

– parafialna – Aby wszystkie rodziny naszej Parafii wzmacniały swoją wiarę przez wspólną modlitwę.

 

Ogłosze

  1. Pod chórem do nabycia Gość Niedzielny (8 zł. do górnej skarbony). Osoby, które zapisały się na listę jako stali czytelnicy proszone są, aby odbierać Gościa Niedzielnego w zakrystii.
  2. We wtorek – 18 stycznia – rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2). Zachęcamy do polecania Bogu w tych dniach sprawę zjednoczenia wszystkich wyznawców Jezusa Chrystusa.
  3. W piątek – 21 stycznia – po Mszy św. wieczornej Spotkanie Synodalne w Sali parafialnej. Zachęcamy do udziału w pracach Synodu.
  4. W sobotę – 22 stycznia – comiesięczne wspomnienie św. Rity. Msza św. w intencjach polecanych Bogu przez wstawiennictwo św. Rity o godz. 18.oo. Na zakończenie nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.oo wystąpi z kolędami Chór Klubu „Senior +” z Ligoty Pięknej. Zapraszamy do wysłuchania i wspólnego śpiewu kolęd.
  6. Zakończyliśmy Spotkania Kolędowe w kościele. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim za udział w tych Mszach św. oraz za złożone ofiary na potrzeby Parafii. Dziękujemy też ks. Piotrowi oraz ks. Danielowi za przygotowanie prezentacji na temat: modlitwy rodzinnej, rozwiązywania konfliktów w rodzinie oraz informacje o naszej Parafii.
  7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspomnienie:

17.01. – poniedziałek – św. Antoniego, opata,

19.01. – środa – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,

21.01. – piątek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy (Dzień Babci),

22.01. – sobota – św. Rity (Dzień Dziadka),

23.01. – Niedziela Słowa Bożego.

 

 

Kancelaria czynna jest

w poniedziałek, środę i piątek od 17.oo – 17.45.

 

W kościele obowiązuje używanie maseczek.

Komunię św. można przyjmować w następujący sposób: najpierw rozdzielana jest Komunia na rękę przy ołtarzu Matki Boskiej (dla osób, które w ten sposób pragną przyjąć Eucharystię); przed ołtarzem do ust; na końcu osoby, które pragną przyjąć Komunię w postawie klęczącej (przed ołtarzem Serca Jezusa). 

„BÓG ZAPŁAĆ” za wpłaty na konto bankowe naszej Parafii:

PKO 26 1020 5297 0000 1402 0000 8326