Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 28.05.2023, oraz intencje Różańca

Intencje Różańca na MAJ

– powszechna – Módlmy się, aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.

– parafialna –  Módlmy się, aby dzieci i młodzież, które przyjmują sakramenty Eucharystii i Bierzmowania, wiernie i owocnie współpracowały z łaskami udzielanymi im przez Boga.

Ogłoszenia:

  1. Do środy włącznie Nabożeństwa do Matki Boskiej po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o 16.3o.
  2. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Z racji I czwartku miesiąca od godziny 17.oo Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz Litania do Serca Pana Jezusa.
  3. W piątek (pierwszy piątek miesiąca) okazja do spowiedzi od godz. 17.3o. Zachęcamy dzieci z klas trzecich (po I Komunii św.) do rozpoczęcia praktyki 9 pierwszych piątków miesiąca.
  4. W sobotę nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca o godz. 17.1o. Po wieczornej Mszy św. zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  5. Od piątku, codziennie przez, cały miesiąc czerwiec, po Mszy św. wieczornej w dni powszednie, a w niedziele o 16.3o nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy włączyli się 26 maja w bogaty w przeżycia dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz wizyty w naszej Parafii biskupa Macieja MAŁYGI.
  7. W czwartek 8 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. Główne uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 9.oo w naszym kościele. Na zakończenie wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami Trzebnicy.
  8. W tym tygodniu wspomnienie:

29.05. – poniedziałek – drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego: Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze św. o 7.oo, 10.oo oraz 18.oo,

31.05. – środa – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny,

01.06. – czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

03.06. – sobota – św. męczenników z Ugandy: Karola Lwangi i towarzyszy,

04.06. – niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy.

Z uwagi na duże zainteresowanie organizowana jest druga pielgrzymka. Po więcej informacji Kliknij tutaj… 

 

P I E L G R Z Y M K A 

FATIMA  i  SANTIAGO DE COMPOSTELA

PORTUGALIA – HISZPANIA

18.09 – 25.09.2023

 

Fatima – Porto- Braga- Aljustrel- Bathala- Alcobaca- Nazare- Lizbona- Tomar- Obidos- Santiago de Compostela

Dzień 1

Wylot z Wrocławia, przelot do Porto, transfer autokarem do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Porto, zwiedzanie miasta m.in.: Most Ponte Dom Luís, Nadbrzeże Cais da Ribeira będąca jedną z najbardziejmalowniczych części miasta (w 1996 Cais de Ribeira zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), XIX w. NeoklasycystycznyPalacio da Bolsa , XV w. Kościół św. Franciszka (Igreja de São Francisco). Degustacja Porto w jednej z lokalnych piwnic. Przejazd w okoliceBragi. Nawiedzenie sanktuarium Igreja Bom Jesus do Monte (Kościół Dobrego Jezusa z Góry) do którego prowadzi 116 metrowych schodów.  Przejazd do Fatimy, obiadokolacja, dla chętnych udział we spólnejmodlitwieróżańcowej i procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, uczestnictwo w Drodze Krzyżowej, wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Wizyta w Aljustrel, gdzie znajdują siędomy pastuszków. Powrót  do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie. Nawiedzimy Kaplicę Objawień – „serce” sanktuarium, BazylikęMatki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz świętych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy pomnik Jana Pawła II. Czas wolny, obiadokolacja. Udział w Procesji Światła, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV – XVI wiek). Następnie przejazd Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria. Kościół i klasztor były pierwszymi budowlami gotyckimi w Portugalii. Opactwo znajduje się na liście Pomników Narodowych, a ze względu na swoje artystyczne i historyczne znaczenie został wpisany na listęświatowego dziedzictwa UNESCO. Na zakończenie dnia odwiedzimy Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycieurwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki Najświętszej Marii Panny oraz wielucudów. Nazare sławne jest również, jako kurort, ze swojej szerokiej piaszczystej plaży. Będzie czas na krótki odpoczynek na plaży bądź na spróbowanie rybnych przysmaków miasteczka. Powrót do Fatimy na kolację. Wieczorem weźmiemy udział we wspólnej modlitwie różańcowej. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Portugalii: Lizbony. W programie : wielokulturowa dzielnica Bairro Alto pełna restauracji, pubów, klubów, które nocną porą wypełniają się turystami i miejscowymi;  punkt widokowy Miradouro de Santa Catarina przy pomniku potwora Adamastora poety Luis de Camões; Chiado dzielnica muzeów, teatrów i kawiarni, plac Largo do Chiado, winda Elevador de Santa Justa zaprojektowanaprzez Raula Mesniera de Ponsarda (ucznia Gustava Eiffela), Largo do Carmo z ruinami klasztoru Karmelitów; dzielnica Baixa z placem Rossio, gdzie inkwizycja realizowała publiczne egzekucje (na palcu widniejemozaika upamiętniająca „goździkową rewolucję”), Teatr Narodowy Marii II, Praca do Comercio z łukiem triumfalnym; dzielnica Alfama z zamkiem św. Jerzego, spacer malowniczymi uliczkami, katedra Se z charakterystycznymi dwiema wieżami i piękną rozetą i kościół św.Antoniego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do Tomaru. To miasto słynie przede wszystkim z zespołu klasztornego Convento de Cristo. Znajdujący się niedaleko Lizbony tajemniczy klasztor założony został przez zakon templariuszy. Następnieudamy się do Obidos, jednego z niewielu miast w Portugalii w których można poczuć niepowtarzalny, średniowieczny klimat. Nad miastem góruje wybudowana w XII wieku twierdza, a pod nią znajdziemy urokliwe, bielone domy o ciemnopomarańczowych dachach. Powrót do Fatimy, gdzie wieczorem weźmiemy udział we wspólnej modlitwie różańcowej. Nocleg.

Dzień 7

Wczesne śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Jadąc w kierunku północnej Portugalii, wędrować będziemy prastarym szlakiem pielgrzymim „Camino de Santiago”, który ostatecznie zaprowadzi nas do upragnionego celu – Grobu św. Jakuba. Jadąc dalej na północ przekroczymy granicę Królestwa Hiszpanii, by dotrzeć do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę oraz Kryptę, w której znajduje się Grób Św. Jakuba, zobaczymy wnętrze romańskiej świątyni, Drzwi Święte otwierane tylko w Roku Jubileuszowym, a także okolice

Katedry: Plac Obradoiro czy Rua Franca. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie w formie boxu, przejazd na lotnisko w Porto, przelot do Wrocławia, zakończenie pielgrzymki

Cena: 4.750 zł + 140 Euro

Przy rezerwacji płatność na poczet biletu samolotowego 1300 zł, pozostała kwota pielgrzymki płatna do 18.08.2023

Cena zawiera: 7 noclegów w hotelach ***/**** pokoje 2- 3 osobowe z łazienkami, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, przelot samolotem bagaż 20kg/os. , opieka pilota – przewodnika, opieka duszpasterska, ubezpieczenie NNW i KL, realizacja programu autokarem turystycznym na miejscu, opłata na fundusz turystyczny, bilety wstępu i lokalni przewodnicy, rezerwacja mszy świętych podczas programu.

Zapisy w kancelarii i zakrystii oraz u Ks. Daniela

tel.516979639

 

P I E L G R Z Y M K A     

DRUGI TERMIN

FATIMA  i  SANTIAGO DE COMPOSTELA

PORTUGALIA – HISZPANIA

02.10 – 09.10.2023

Wylot z Wrocławia

Fatima – Porto- Braga- Aljustrel- Bathala- Alcobaca- Nazare- Lizbona- Tomar- Obidos- Santiago de Compostela

 

Dzień 1

Wylot z Wrocławia, przelot do Porto, transfer autokarem do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Porto, zwiedzanie miasta m.in.: Most Ponte Dom Luís, Nadbrzeże Cais da Ribeira będąca jedną z najbardziej malowniczych części miasta (w 1996 Cais de Ribeira zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), XIX w. Neoklasycystyczny Palacio da Bolsa , XV w. Kościół św. Franciszka (Igreja de São Francisco). Degustacja Porto w jednej z lokalnych piwnic. Przejazd w okolice Bragi. Nawiedzenie sanktuarium Igreja Bom Jesus do Monte (Kościół Dobrego Jezusa z Góry) do którego prowadzi 116 metrowych schodów.  Przejazd do Fatimy, obiadokolacja, dla chętnych udział we spólnej modlitwieróżańcowej i procesji ze świecami. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, uczestnictwo w Drodze Krzyżowej, wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Wizyta w Aljustrel, gdzie znajdują się domy pastuszków. Powrót  do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie. Nawiedzimy Kaplicę Objawień – „serce” sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz świętych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy pomnik Jana Pawła II. Czas wolny, obiadokolacja. Udział w Procesji Światła, nocleg.

 Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV – XVI wiek). Następnie przejazd Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria. Kościół i klasztor były pierwszymi budowlami gotyckimi w Portugalii. Opactwo znajduje się na liście Pomników Narodowych, a ze względu na swoje artystyczne i historyczne znaczenie został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na zakończenie dnia odwiedzimy Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki Najświętszej Marii Panny oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również, jako kurort, ze swojej szerokiej piaszczystej plaży. Będzie czas na krótki odpoczynek na plaży bądź na spróbowanie rybnych przysmaków miasteczka. Powrót do Fatimy na kolację. Wieczorem weźmiemy udział we wspólnej modlitwie różańcowej. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie stolicy Portugalii: Lizbony. W programie : wielokulturowa dzielnica Bairro Alto pełna restauracji, pubów, klubów, które nocną porą wypełniają się turystami i miejscowymi;  punkt widokowy Miradouro de Santa Catarina przy pomniku potwora Adamastora poety Luis de Camões; Chiado dzielnica muzeów, teatrów i kawiarni, plac Largo do Chiado, winda Elevador de Santa Justa zaprojektowana przez Raula Mesniera de Ponsarda (ucznia Gustava Eiffela), Largo do Carmo z ruinami klasztoru Karmelitów; dzielnica Baixa z placem Rossio, gdzie inkwizycja realizowała publiczne egzekucje (na palcu widnieje mozaika upamiętniająca „goździkową rewolucję”), Teatr Narodowy Marii II, Praca do Comercio z łukiem triumfalnym; dzielnica Alfama z zamkiem św. Jerzego, spacer malowniczymi uliczkami, katedra Se z charakterystycznymi dwiema wieżami i piękną rozetą i kościół św.Antoniego. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do Tomaru. To miasto słynie przede wszystkim z zespołu klasztornego Convento de Cristo. Znajdujący się niedaleko Lizbony tajemniczy klasztor założony został przez zakon templariuszy. Następnie udamy się do Obidos, jednego z niewielu miast w Portugalii w których można poczuć niepowtarzalny, średniowieczny klimat. Nad miastem góruje wybudowana w XII wieku twierdza, a pod nią znajdziemy urokliwe, bielone domy o ciemnopomarańczowych dachach. Powrót do Fatimy, gdzie wieczorem weźmiemy udział we wspólnej modlitwie różańcowej. Nocleg.

 Dzień 7

Wczesne śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Jadąc w kierunku północnej Portugalii, wędrować będziemy prastarym szlakiem pielgrzymim „Camino de Santiago”, który ostatecznie zaprowadzi nas do upragnionego celu – Grobu św. Jakuba. Jadąc dalej na północ przekroczymy granicę Królestwa Hiszpanii, by dotrzeć do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę oraz Kryptę, w której znajduje się Grób Św. Jakuba, zobaczymy wnętrze romańskiej świątyni, Drzwi Święte otwierane tylko w Roku Jubileuszowym, a także okolice

Katedry: Plac Obradoiro czy Rua Franca. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie w formie boxu, przejazd na lotnisko w Porto, przelot do Wrocławia, zakończenie pielgrzymki

Cena: 4.750 zł + 140 Euro

Początek kwietnia płatność na poczet rezerwacji biletu samolotowego 1300 zł, pozostała kwota pielgrzymki płatna do 02.09.2023

Cena zawiera: 7 noclegów w hotelach ***/**** pokoje 2- 3 osobowe z łazienkami, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, przelot samolotem bagaż 20kg/os. , opieka pilota – przewodnika, opieka duszpasterska, ubezpieczenie NNW i KL, realizacja programu autokarem turystycznym na miejscu, opłata na fundusz turystyczny, bilety wstępu i lokalni przewodnicy, rezerwacja mszy świętych podczas programu.

Zapisy w kancelarii i zakrystii oraz u Ks. Daniela  tel.516979639

 

Kancelaria czynna jest

w poniedziałek, środę i piątek od 17.oo – 17.45.

„BÓG ZAPŁAĆ” za wpłaty na konto bankowe naszej Parafii:

PKO 26 1020 5297 0000 1402 0000 8326