13 Niedziela Zwykła, 26.06.2022, oraz Intencje Różańca na CZERWIEC

Intencje Różańca na miesiąc CZERWIEC

– powszechna – Aby rodziny chrześcijańskie, dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

– parafialna –  Aby młodzież przyjmująca sakrament bierzmowania przeżyła z wiarą spotkanie z Duchem Świętym i była Mu wierna przez całe swoje życie.

Ogłoszenia:

  1. Do końca czerwca na zakończenie Mszy św. wieczornych w dni powszednie Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w niedziele o 16.3o.
  2. Od 27 czerwca Msze św. ranne w dni powszednie w porządku wakacyjnym, czyli o godz. o 8.oo.
  3. W środę – 29 czerwca – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Odpust w naszej Parafii. Msze św. w tym dniu odprawione będą o godz. 8.oo, o 11.oo (z udziałem księży z naszego Dekanatu) oraz o 18.oo (Mszę św. odprawi ks. Cyryl ZIELIŃSKI, neoprezbiter; na zakończenie udzieli prymicyjnego błogosławieństwa). Taca z tej uroczystości przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od 17.3o (szczególnie dla praktykujących 9 Pierwszych Piątków Miesiąca – dzieci z klas IV), I sobota miesiąca – nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca o 17.15, po wieczornej Mszy św. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  5. BÓG ZAPŁAĆ  za udział w Oktawie Bożego Ciała, szczególnie dla dziewczynek sypiących kwiatki – każdego dnia były.  Dziękujemy także za przygotowanie czterech ołtarzy koło kościoła.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone z okazji poświęcenia pól, sadów i ogrodów. Msze św. o błogosławieństwo dla mieszkańców odprawione będą w niedziele na początku września (w Rzepotowicach w najbliższe niedziele).
  7. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

28.06. – wtorek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

29.06. – środa – Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła.

 

 

Kancelaria czynna jest

w poniedziałek, środę i piątek od 17.oo – 17.45.

„BÓG ZAPŁAĆ” za wpłaty na konto bankowe naszej Parafii:

PKO 26 1020 5297 0000 1402 0000 8326