11 Niedziela Zwykła, 18.06.2017 oraz Intencje Żywego Różańca na Czerwiec 2017

Możliwość komentowania 11 Niedziela Zwykła, 18.06.2017 oraz Intencje Żywego Różańca na Czerwiec 2017 została wyłączona

1. Przez cały miesiąc czerwiec – nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej. W niedziele i święta o 16.3o.
  2. Bóg zapłać wszystkim za udział w środę we Mszy św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania i w spotkaniu z o. Biskupem Jackiem Kicińskim.
  3. Dziękujemy także bardzo za udział w Uroczystości Bożego Ciała. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy przygotowali ołtarze i za dekoracje trasy procesji.
  4. Do czwartku włącznie z racji oktawy Bożego Ciała procesja wokół kościoła po Mszy św. wieczornej (w niedzielę na nabożeństwie czerwcowym, czyli o 16.3o). Na zakończenie Oktawy procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – Żywy Różaniec, II – LSO, III – Chór, IV – Caritas. Na zakończenie nabożeństwa w czwartek poświęcenie wianków.
  5. W niedzielę poświęcenie pól, sadów i ogrodów: Marcinowo 14.oo, Rzepotowice 14.1o, Przecławice 14.2o, Malczów 14.4o, Droszów 14.5o, Węgrzynów 15.1o, dla Wspólnoty przy Krzyżu w Trzebnicy 15.2o.
  6. Koło Przyjaciół Rodziny Radia Maryja przy bazylice organizuje  pielgrzymkę do Częstochowy na 9 lipca. Zapisy w zakrystii bazyliki. Wyjazd  o 5.3o przy bazylice. Koszt 68 zł.
  7. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

21.06. – środa – św. Alojzego Gonzagi, zak,

23.06. – piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa,

24.06. – sobota – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej.

Odpust Parafialny z racji Uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła będzie 29 czerwca (następny czwartek) o godz. 18.oo.

Intencje Różańca na miesiąc CZERWIEC 2017.

ogólna – Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.

ewangelizacyjna – (jak w maju) Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.

parafialna – O potrzebne łaski dla młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania.