4 Niedziela WIELKANOCNA , 21.04.2024 oraz Intencje Żywego Różańca

Intencje Różańca na miesiąc KWIECIEŃ

– powszechna – Módlmy się, aby wewnętrzne bogactwo i godność kobiet były szanowane we wszystkich kulturach i aby zniknęło zjawisko dyskryminacji, która przynosi tyle cierpienia w różnych częściach świata.

– parafialna – Módlmy się za wstawiennictwem św. Faustyny o miłosierdzie i łaskę nawrócenia dla grzeszników i wrogów Kościoła.

Ogłoszenia:

1. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn”.
  2. W poniedziałek – 22 kwietnia – przypada comiesięczne wspomnienie św. Rity. Msza św. w intencjach polecanych Bogu przez wstawiennictwo św. Rity o 18.oo. Na zakończenie nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem.
  3. We wtorek na zakończenie Mszy św. wieczornej Nowenna do św. Jadwigi, w środę o 18.oo Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, po nowennie Msza św.
  4. Próby dla dzieci przed I Komunią św. we wtorek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej, czyli około 18.4o.
  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

23.04. – wtorek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski (uroczystość),

24.04. – środa – św. Jerzego, męczennika (wspomn. dowolne) – także 2. rocznica konsekracji biskupiej JE Ks. Biskupa Macieja Małygi,

25.04. – czwartek – św. Marka Ewangelisty (święto).

Przypomnienie: Ks. Daniel z Wrocławia organizuje dwie Pielgrzymki: 1. Do Torunia i Ciechocinka 18 maja 2024 r. Koszt 175 zł. 2. Samolotowa (wylot z Wrocławia) na MALTĘ i GOZO w dniach 8 – 15 października 2024 r. Koszt 4500 zł + 150 euro. Zapisy u ks. Daniela. Szczegóły w gablocie.

Kancelaria czynna jest

w poniedziałek, środę i piątek od 17.oo – 17.45.

„BÓG ZAPŁAĆ” za wpłaty na konto bankowe naszej Parafii:

PKO 26 1020 5297 0000 1402 0000 8326