30 Niedziela Zwykła, 23.10.2016 oraz intencje Różańca na Październik

ogloszenia

 

  1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa w dni powszednie o godz. 17.15. W niedziele o godz. 16.3o. Ostatni Różaniec 31 października w następny poniedziałek – dzieci przychodzą przebrane za świętych.

 

  1. W rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Ochrzczony, to znaczy posłany”. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele misyjne.

 

  1. Przy Bazylice 3 listopada rozpoczyna się kolejny cykl katechez przygotowujących do sakramentu małżeństwa. Szczegóły w gablocie.

 

  1. Kandydaci do bierzmowania, którzy nie byli obecni na spotkaniach w ubiegłym tygodniu zgłoszą się we wtorek (różaniec, Msza św. i spotkanie). Obecność wyjątkowo obowiązkowa!

 

  1. W kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej zostało umieszczone Tabernakulum na przechowywanie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. 1 listopada (o godz. 14.oo) zostanie Najświętszy Sakrament złożony w Tabernakulum.

 

  1. W kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu święto:

28.10. – piątek – świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

Intencje Różańca na miesiąc Październik 

ogólna – Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej kierowali się zawsze szacunkiem dla prawdy i silnym poczuciem etyki.

ewangelizacyjna – Aby Światowy Dzień Misyjny odnowił we wszystkich wspólnotach chrześcijańskich radość i odpowiedzialność związane z głoszeniem Ewangelii.

parafialna – O udział wielu środowisk w ratowanie nienarodzonych dzieci.