Niedziela Najświętszej Trójcy, 22.05.2016

ogloszenia

 

 

 

  1. Przez cały miesiąc nabożeństwa majowe: w niedziele i święta o 16.3o, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej czyli o 18.3o.

 

  1. W poniedziałek próba dla kandydatów do bierzmowania po majówce. Obecność obowiązkowa.

 

  1. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa )Boże Ciało). Po Mszy św. o 9.3o wyruszy z naszego kościoła procesja do czterech ołtarzy. Nasza Parafia przygotowuje ołtarze w Rynku oraz przy Straży. Pozostałe Msze św. w naszym kościele o 8.oo oraz o godz. 17.oo (nie ma Mszy św. o 11.oo i 12.3o. Na zakończenie procesji Msza św. w Bazylice.

 

  1. Zachęcamy dzieci a klas III (po I Komunii św.) do wzięcia udziału w procesji w strojach liturgicznych. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów czasie procesji. Przez Oktawę Bożego Ciała procesje wokół kościoła w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, w niedzielę o 16.3o (po nabożeństwie majowym).

 

  1. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele od 14.oo – 17.oo (w ramach wieczystej Adoracji).

 

  1. W Rzepotowicach uroczystość Odpustowa w Boże Ciało o godz. 14.oo.

 

  1. W następną niedzielę poświęcenie pól sadów i ogrodów: Marcinowo 14.oo, Rzepotowice 14.1o, Przecławice 14.2o, Malczów 14.4o, Droszów 14.5o, Węgrzynów 15.1o, dla Wspólnoty przy Krzyżu w Trzebnicy 15.2o.

 

  1. W piątek o godz. 4.oo wyrusza pielgrzymka do Krzyża św. i Piekar.

 

  1. W kalendarzu Liturgicznym w tym tygodniu wspominamy także:

24.05. – wtorek – NMP Wspomożycielki Wiernych (8 r. święceń kapł. Ks. Radosława na Mszy św. o 18.oo)

Intencje Różańca na miesiąc Maj 2016.

ogólna – Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane ze czcią i szacunkiem oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne.

ewangelizacyjna – Aby rozpowszechniał się w rodzinach, we wspólnotach i grupach parafialnych zwyczaj odmawiania Różańca w intencji ewangelizacji i pokoju.

parafialna – Aby Maryja miała w swojej szczególnej opiece dzieci przystępujące do I Komunii św. oraz młodzież przyjmującą w tym miesiącu sakrament bierzmowania.