6 Niedziela Wielkanocna, 21.05.2017, oraz Intencje Żywego Różańca na MAJ 2017

Możliwość komentowania 6 Niedziela Wielkanocna, 21.05.2017, oraz Intencje Żywego Różańca na MAJ 2017 została wyłączona

1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie o 18.3o (na zakończenie Mszy św. – oprócz piątku), a w niedziele o 16.3o. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską. W dzisiejszą niedzielę Majówka w Klasztorze Sióstr Boromeuszek.
  2. W poniedziałek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.oo.
  3. We wtorek o 17.oo spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Zapraszamy.
  4. We wtorek po nabożeństwie majowym spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy nie mają jeszcze zaliczonego materiału z katechizmu.
  5. W piątek – 26 maja, w Dzień Matki – przypada dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Rozpoczęcie Adoracji po Mszy św. rannej, zakończenie modlitwą różańcową i Litanią Loretańską przed Mszą św. wieczorną. W piątek nie będzie majówki po Mszy wieczornej.
  6. W sobotę święcenia kapłańskie w Archikatedrze Wrocławskiej o godz. 10.oo. Polecamy w modlitwie diakonów, którzy rozpoczęli tygodniowe rekolekcje oraz biskupa Jacka, który te rekolekcje prowadzi.
  7. Organizowana jest 16 czerwca (piątek po Bożym Ciele) jednodniowa pielgrzymka do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem oraz do Sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu. Wyjazd o 3.3o, powrót około 23.oo. Koszt 120 zł (przejazd i ubezpieczenie). Zapisy do końca maja.
  8. Pielgrzymka Dzieci I Komunijnych ze szkoły nr. 3 w poniedziałek 5 czerwca. Wyjazd o 6.45, powrót do 18.3o. Koszt 50 zł (przejazd, ubezp. i posiłek). Zapisy u Siostry katechetki. Możliwość wyjazdu dzieci z rodzicami.
  9. Do końca miesiąca zbieramy odzież dla potrzebujących z Domu Opieki (dorośli).
  10. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Dobroszycach ogłasza nabór dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym (w tym ze sprzężonymi deficytami rozwojowymi czyli z autyzmem). Ośrodek zapewnia całoroczną opiekę w internacie. Szczegóły w gablocie.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

24.05. – środa – NMP Wspomożycielki Wiernych,

26.05. – piątek – św. Filipa Nereusza, kapłana,

28.05. – niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie.

Intencje Żywego Różańca na MAJ 2017.

ogólna – (jak w kwietniu) Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając również poważnie możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

ewangelizacyjna – Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.

parafialna – O potrzebne łaski dla dzieci przystępujących do I Komunii św. oraz przeżywających rocznicę I Komunii.