20 Niedziela Zwykła, 17.08.2014 oraz na 21 Niedzielę (24.08.2014)

ogloszenia

1. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka.

1. W przyszłą niedzielę – 24 sierpnia na placu pielgrzymkowym przy Bazylice odbędzie się VIII Rodzinny Festyn Parafialny „Bartłomiejki”. Program – na plakatach. Zachęcamy do udziału we Mszy św. o 11.oo, której będzie przewodniczył ks. Bp Andrzej Siemieniewski (poświęcenie krzyża z sygnaturki oraz podpisanie dokumentów do kapsuły czasu. O 17.3o spotkanie Bartłomiejów, czyli wszystkich noszących imię „Bartłomiej” (w naszej Parafii jest 20).

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

20.08. – środa – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,

21.08. – czwartek – św. Piusa X, papieża, patrona Seminarium Wroc.,

22.08. – piątek – NMP Królowej.

24.08.2014

1. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka.

1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia, we wtorek – Nowenna do św. Jadwigi, w środę o 18.oo Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, po nowennie Msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie. Do końca sierpnia Msze św. rano o godz. 8.oo (od 2 września będą o 7.oo).

1. We wtorek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 8.oo, 10.oo i 18.oo.

1. W związku z bliskim rozpoczęciem Nowego Roku Szkolnego (w poniedziałek 1 września) zachęcamy dzieci i młodzież do spowiedzi przed tą Mszą św. Proponujemy piątek (29 sierpnia) od 17.3o.

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy także:

27.08. – środa – św. Monikę,

28.08. – czwartek – św. Augustyna, bpa i doktora Kościoła,

29.08. – piątek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.